Araştırmacılar

Abdullah Enes Tüzgen

Abdullah Enes Tüzgen, İSAR Araştırmacısı, University of Delaware - Siyaset Bilimi Doktora

Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu (2008). Sabancı Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını tamamladı (2010). University of Delaware'de (A.B.D.) aynı alanda doktora çalışmasına devam etmektedir.

2008 senesinde beri İSAR talebesidir. Vakfın ilk dönem mezunları arasındadır.

Dil eğitimi için Ürdün (2003), İngiltere (1998, 2004), ve Suriye'de (2010) bulundu.

Sabancı Üniversitesi'nde, FSM Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü'nde ve University of Delaware'de araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

Temmuz 2016'dan beri İSAR araştırmacısı olarak çalışmaktadır.

İlgi alanları arasında Orta Doğu siyaseti, Suudi Arabistan dış politikası ve siyaset teorisi bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Muhammet Akkuş

Muhammet Akkuş, İSAR Araştırmacısı, İstanbul Şehir Üniversitesi - Siyaset Bilimi YL

1993 yılında Malatya’da doğdu. Ortaöğretimini Beyoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde aldı. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2011 yılında İSAR’da eğitim görmeye başladı ve 2015 yılında İSAR’dan mezun oldu. Halihazırda ihtisas eğitimine devam etmektedir.

Osman Doğan

Osman Doğan, İSAR Araştırmacısı, Galatasaray Üniversitesi - Siyaset Bilimi & İletişim

1989 Sivas doğumludur. Ortaöğrenimini Sivas’ta Atatürk Lisesi’nde tamamlayıp 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yükseköğrenime başlamıştır. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi (Çift Anadal) ve Université Bordeaux-Montaigne (Licence délocalisé) programlarını tamamlamıştır. 2012’de başladığı İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 4 senelik programını tamamlayıp Haziran 2016’dan itibaren aynı kurumda İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Ömer Said Güler

Ömer Said Güler, İSAR Araştırmacısı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Türk Dili ve Edebiyatı Doktora

1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretime Gebze/ Kocaeli’de başlayıp ortaöğretimi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı (2010). İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (2014). Edebî şerh geleneğine ilişkin tez çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı (2016).

2011’de ESKADER tarafından düzenlenen Ergun Göze makale yarışmasında derece elde etti. Tereke Edebî Hareket dergisini yayın hayatına hazırlayarak genel yayın yönetmenliği vazifesini yürüttü.

2012 yılında İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nda başladığı 4 yıllık eğitim programını tamamlayarak Eylül 2016’da İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı doktora eğitimi ile beraber İSAR İhtisas programına devam etmekte ve LİSAR Akademi’de Osmanlı Türkçesi eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

İlgi alanları arasında edebî şerh geleneği, hermeneutik ve yorum kuramları, Arap ve Osmanlı poetikası ile kurumlar tarihi yer almaktadır.

Ufuk Öztürk

Ufuk Öztürk, İsar Araştırmacısı, 29 Mayıs Üniversitesi - Kelam Yüksek Lisans

1992 yılında Nevşehir'de doğdu. Orta öğrenimini Üsküdar Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. 2016 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami ilimler fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl içerisinde 29 Mayıs üniversitesi Kelam bölümünde master eğitimine başladı.
2012 yılında başladığı İSAR'ın 4 senelik eğitimini tamamlayıp ihtisas programına intikal etti. Arapça dil eğitimi için bir müddet Arabistan ve Ürdün'de bulundu. İsar programı çerçevesinde İngilizce öğrenimine devam etmektedir.

Abdullah Rıdvan Gökbel

Abdullah Rıdvan Gökbel , İSAR Araştırmacısı, İstanbul Üniversitesi - Dinler Tarihi Yüksek Lisans

Abdullah Rıdvan Gökbel: Abdullah Rıdvan Gökbel, İSAR araştırmacısı, İstanbul Üniversitesi, Dinler Tarihi YL

1993 Kayseri/Yahyalı’da doğdu. İlköğretime Sivas’ta başlayıp orta öğrenimi Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı (2011). İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu (2016). Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı.
“Tereke Edebî Hareket” dergisinde bir dönem yazı işleri müdürlüğü vazifesini yürüttü.
Dil eğitimi için Ürdün (2012, 2014) ve Mısır’da (2013) bulundu. Çalışma sahasına ilişkin 2016 yılında Almanya/Münster’de eğitim seminerlerine dahil oldu.
2013’te eğitim görmeye başladığı İSAR Vakfı’ndan 2016 yılında mezun olarak aynı yılın aralık ayında İSAR Araştırmacısı olarak göreve başladı. Halihazırda İhtisas programına devam etmekte ve LİSAR Akademi’de İslami İlimler ve Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir.

Fatih Mintaş

Fatih Mintaş, İSAR Araştırmacısı, Gebze Teknik Üniversitesi - Fizik Doktora

"1983 yılında Manisa’da doğdu. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nü bitirerek lisans derecesini aldı. Gebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'deki yüksek lisans eğitimini ise 2015 yılında tamamladı. Yine Gebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde başladığı doktora eğitimine devam etmektedir."

Tuncay Sandıkçı

Tuncay Sandıkçı, İSAR Araştırmacısı, Sultanbeyli Toplum Sağlığı Merkezi

1991 İstanbul doğumludur. İlk öğrenimini İstanbul, Ümraniye'de almış olup, orta öğrenimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamlamıştır. 2009 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 2015 yılında bitirmiştir.

2010 yılında İSAR'da öğrenim görmeye başlamış, 2015 yılında İSAR'dan mezun olmuştur.

2014'ten bu yana İSAR'da araştırmacılık yapmakta ve ihtisas derslerine devam etmektedir.

Halen Sultanbeyli'de hekim olarak hizmet vermektedir.

Genel konularda soru ve yorumlarınız için iletisim@isar.org.tr adresine email gönderebilirsiniz. Bu site Kodz.Net tarafından hazırlanmıştır.