ÖZEL AZİZ MAHMÛD HÜDÂYÎ YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

ÖZEL AZİZ MAHMÛD HÜDÂYÎ

YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Özel Aziz Mahmûd Hüdâyî Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, ümmet olma bilinciyle ilim yolunda irfâna da tâlib olan gençlerin arasındaki uhuvvet ve muhabbeti arttırmak amacıyla 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde Üsküdar’da hizmete girmiştir.

Yurdumuz, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na bağlı olup İSAR Vakfı’ndaki kursiyer öğrencilere yönelik olarak konaklama, barınma, yemek, internet, spor salonu gibi birçok imkânı ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Ayrıca Selami Ali mahallesinde bulunan yurdumuz, Üsküdar gibi tarih kokan nezih bir bölgede yer almasının yanı sıra başta Marmaray, Metro ve Metrobüs olmak üzere kara ve denizyolu ulaşımının kesiştiği bir noktada bulunması, öğrencilerin Avrupa ve Anadolu yakasındaki muhtelif üniversitelere ve fakültelere kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

75 kişilik kapasitesi bulunan yurdumuzdaki yatak odalarında bazalı sistem tercih edilmiş olup; yatak odalarının büyük çoğunluğu 3’er kişilik, kalan kısmı ise 4’er ve 5’er kişilik odalardan oluşmaktadır. Etüt salonları için ise 1 kat özel olarak ayrılmış olup nadir eserlerin de yer aldığı yaklaşık 35.000 kitap kapasiteli kütüphane, çok amaçlı salon olarak da kullanılan mescid, 150 kişi kapasitesi bulunan yemekhane, muhtelif spor aletleriyle zenginleştirilmiş spor salonu, konferans salonu, kantin, teras gibi geniş imkanlar da öğrencilerimizin daha verimli çalışmalarda bulunabilmeleri için istifadelerine sunulmaktadır. Parmak izi güvenlik sistemi, 7/24 fiber internet, açık büfe kahvaltı, hafta içi ve hafta sonu 3 öğün sıcak yemek gibi olanaklar da bunlara ilave edilebilir.

Öğrencilerimizin kendilerini sosyo-kültürel açıdan geliştirebilmeleri amacıyla yurdumuza düzenli olarak her ay edebiyat, tarih, kültür-sanat, ekonomi gibi gündemleri olan dergiler temin edilmektedir. Ayrıca haftalık olarak konferanslar, halı saha maçları, aylık olarak yüzme programları, satranç ve masa tenisi turnuvaları ve güz/bahar dönem kampları organize edilmektedir. 

Yurdumuz, “ilim ve irfân yolunda hizmetkâr ruhlu cihan-şümûl bir gençlik” i ümmete kazandırmayı kendisine prensip edinmiş ve bu yolda da çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.