İSAR MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Ekim 2017
18:10

İSAR’ın 2017 yılı mezuniyet töreni 27/11/2017 Cuma günü Bağlarbaşı Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. İSAR'ın şiar edindiği İlim-Takva-Beyan yolculuğu her ne kadar hiç bitmeyen bir yolculuk olsa da, bu yolculuğun bazı duraklar ve zaman zaman değişen güzergâhlar ihtiva ettiği yadsınamaz. İşte, bugün mezun olan bu kıymetli ilim yolcuları bu duraklardan birine uğramış bulunmaktadırlar. İSAR'ın 4 yıllık temel eğitimini tamamlayarak çeşitli alanlarda ve ülkelerde akademik eğitimlerini sürdürmekte olan öğrenciler, içinden geçtikleri bu son ilim serüvenini izhâr eden mezuniyet belgelerini, İSAR'ın kuruluşunda ve ilerleyişinde büyük emeği olan olan Recep Şentürk, Murteza Bedir, Hayrettin Karaman, Raşit Küçük, Erol Özvar ve pek çok kıymetli erbab-ı ilimin bizzat ellerinden teslim aldılar.

Program 18:00’da kokteyl ile başlayıp akşam namazının ardından Kur’an tilavetiyle devam etti. Programın ilk konuşmasını yapan Prof. Dr. Recep Şentürk,  İSAR’ın amaç ve gayesini dile getirdikten sonra İSAR’ın temel eğitim programını bitiren ilim talebelerinden beklentilerinin ne kadar yüksek olduğunu belirtti.

Ardından İSAR Vakfı’nın Genel Koordinatörü olan Prof. Dr. Mürteza Bedir, İSAR'ın kuruluşunda tesis edilen vizyon ve misyonun neler olduğunu anlatarak akabinde bu vizyon ve misyonun hayata geçirilebildiğini gördükçe, duyduğu mutluluğun tarifsiz bir his olduğundan bahsetti.

Prof. Dr. Mürteza Bedir’den sonra, İSAR Vakfının kurulmasında ve vizyonunun oluşturulmasında birçok emekleri olan Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Prof. Dr. Raşit Küçük konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Hocaların konuşma faslından sonra sözü 2017 yılı mezunları adına Bedrettin Toprak ve Hüseyin Emre Sayıcı alarak salondakiler tarafından övgüyle karşılanan iki adet konuşma gerçekleştirdiler. Muhammed Bedreddin Toprak, İSAR'ın hem zaman hem de etki olarak hayatında ne kadar önemli bir yere tekabül ettiğinden ve bu yolda yaşadığı güzel anıların heybesinde her zaman saklayacağı birer mücevher olduğundan bahsetti. Muhammed Bedreddin Toprak’tan sonra sözü alan Hüseyin Emre Sayıcı da İSAR’ın öğrencileri neler kattığından ve nasıl bir idealle yola devam ettiğinden bahsetti.

Konuşmalardan sonra yine İSAR Vakfı mezunlarından olan Abdullah Şahin tarafından çekilen bir kısa film gösterime sunuldu. Film, mezunların İSAR serüvenlerini, bu serüvende karşılaştıkları olayları ve bu olaylardan arda kalan hatıraları yâd etmek amacıyla yapılmıştı.

Programın son kısmında İSAR’ın mütevelli ve akademi kademesinde öğrenciler üzerinde oldukça fazla emekleri olan hocalar tarafından İSAR Vakfı Mezuniyet Belgeleri mezun öğrencilere teslim edildi.

Programın kapanış kısmında 2017 yılı mezunlarından Yrd. Doç. Mehmet Öncel yönetimindeki İSAR Musiki Atölyesi tarafından bir Klasik Türk Musikisi dinletisi misafirlere sunuldu. Ve iyi dileklerle program sona erdi.