İSAR 10. YIL PROGRAMI VE MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

9 Ocak 2019
12:55

İSAR 10. Yıl Programı ve Mezuniyet Töreni, 25 Aralık 2018 tarihinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve merhum Abdullah Tivnikli Beyefendi adına hazırlanan kısa film gösterimiyle başlayan program, açılış ve selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Hâl ve dert sahibi olacak Müslüman âlimler yetiştirme gayeleriyle kurulan İSAR’ın hâmiliğini üstlenen Abdullah Tivnikli’nin vefatı münasebetiyle üzüntülerin dile getirildiği konuşmalara, İSAR’ın devam ettirilecek faaliyetleri vesilesiyle bu hizmete katkıda bulunanların hayır defterlerinin kapanmayacağı temennisi ile sevinç duyguları da hâkimdi.

Mezuniyet programı, oyunculuk ve yönetmeliğini İSAR öğrencilerinin üstlendiği ve bir ilim talebesinin serüvenini kendine has üslûbuyla dile getiren film gösterimiyle devam etti. İzleyenler tarafından beğeniyle karşılanan film, salonda neşeli anlara sahne oldu. Ayrıca ülkemizdeki eğitimlerini tamamlayıp dünyanın dört bir yanında yüksek öğrenim programlarına devam eden ve gittikleri yerlerde İSAR’ı başarıyla temsil eden “İsariyyun”un, bulundukları yerlerden İSAR’ın 10. yılına dair mesajlarını ilettiği film de aynı şekilde ilgiyle takip edildi.

Mezuniyet Töreni dolayısıyla 2018 mezunları adına Bahadır Sancak ve bütün mezunlar adına Abdullah Enes Tüzgen’in yaptığı konuşmaların ardından mezuniyet diplomaları ile hediye takdimi gerçekleştirildi. Böylelikle İSAR, 10. yılında 6. mezunlarını vermiş oldu. İstanbul Müftüsü ve İSAR Mütevelli Heyeti üyesi Hasan Kamil Yılmaz’ın duasıyla program sona erdi.